Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wtedy najmocniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest stanąć na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak pochodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać popularna forma architektoniczna z bogatą sumą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale też dostęp do naturalnego światła, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie więcej dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W pierwszym okresie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w czasie drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz działanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Wykonanie rzeczy jest nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z pomocy na ciężkie warunki gruntowe, w głównej kolejności przeprowadzane będą wyróżnienia i wymiany gruntu. Zgodnie z inwestorem będziemy pracować nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili osiągnąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i sieci i zacząć z konkretną budową obecnie na wiosnę. Będzie wtedy obecnie inny obiekt handlowy w swym portfolio, ponieważ jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i efektywnie, a całość stawanie się kolejnym potwierdzeniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments