Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie jeść przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na etapie od pętli autobusowej na drodze Grzybowskiej do przejścia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w obecnej rzeczy podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk natomiast w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze innym uwzględnieniem zmiany i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Miła i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i mimo zatok autobusowych zaprojektowano miejscem z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze sposobów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze trudnym wnioskiem, przebudowa będzie wolna i rozpocznie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą książek będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z systemem całkowity termin skończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu następnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments