Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

Stomatolog Koźmin Wielkopolski

Prasówki

Wyszukanie dowolnego miejsca u stomatologa to teraz żaden problem. Kolejki do specjalistów to wieloletni problem systemu ochrony zdrowia. Oprócz kolejek, chorzy borykają się i z brakiem danej o dostępnych świadczeniach, mieszkaniach ich działalności oraz specjalistach.

Stomatolog Golina

Do ostatnia zagubieni w planie pacjenci byli złożeni na tzw. „pocztę pantoflową” oraz fora społecznościowe w internecie. Reklamy te natomiast na ogół były niepełne i ciężkie do zweryfikowania, dlatego często objawiało się, że dalece prześcigają się ze poziomem faktycznym.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

W teraźniejszym etapie sytuacja informacyjna uległa poprawie. Zagubionym w planie pacjentów szybko się odnaleźć, kiedy mają z uwagi odpowiednich portali.

To całkiem nowy trend, ale bardzo funkcjonalny. Korzystny także dla pacjentów, jak i placówek medycznych. Chorzy są szansę znaleźć dobrego specjalistę, poradnie dać sobie płynność wizyt.

Stomatolog Golina

Portale wysokospecjalistyczne.

• Stałe punkty na targu leków doprowadziły do stworzenia wyszukiwarek leków. Ważna je znajdować wedle marki i dawkowania, a obszar ograniczyć do miejsca zamieszkania czyli np. województwa.

Wyszukiwarki informują również, ile jest opakowań środka w poszczególnej aptece oraz podają numer telefonu, pod którym można zrobić rezerwacji leku.

• Wyszukiwarki badań radiologicznych powstały dzięki zaangażowaniu pozarządowych organizacji pacjentów onkologicznych. Zwłaszcza w onkologii badania MRI, CT, RTG oraz USG są podstawą diagnozy. Wychodząc naprzeciwko wymaganiom i potrzebom chorych, związanymi z długim czasem czekania na badania, a jeszcze z brakiem danej i zapomnieniem w planie poprzez wyszukiwarki pacjenci są szansę znaleźć pracownię badań radiologicznych wedle kilku kryteriów – czasu oczekiwania, miejsca zamieszkania, rodzaju doświadczenia i pozostałych parametrów badania. Oczywiście, zawarta jest dana, czy oferowanie jest finansowane w ramach NFZ, kontakt telefoniczny i adres, a i dodatkowe informacje (np. ile czasu zajmuje dodzwonienie się do pracowni).

Portale wielospecjalistyczne.

To portale, jakie nie zawężają wyszukiwarek do większości konkretnych świadczeń lub badań.

• Wspólna inicjatywa sieci poradni. Oferują najprostszy sposób informacji o wyszukiwanym świadczeniu lub dużym specjaliści. Np. wpisanie frazy „Stomatolog NFZ” w wyszukiwarkę szybko wskaże, gdzie uważa się najbliższy stomatolog, mający podpisany cyrograf z NFZ, który jest do niego czas oczekiwania i który jest numer telefonu kontaktowego. Jak każde inne wyszukiwarki, umożliwia dopasowanie wizyty u lekarza wedle mieszkania lub czasu czekania na wizytę. Stomatolog Golina

• Kilka portali powstało z myśli instytucji państwowych. Wywołały swoistą burzę medialną, ponieważ instytucjom zarzucono m.in zarządzanie systemem kolejek, zamiast im zapobieganie.

Państwowe portale pracują na analogicznej zasadzie, jak nie tworzone ze kluczy publicznych. Wskazują rodzaj świadczenia, mieszkanie jego osiągania, czas oczekiwania oraz kontakt telefoniczny.
Stomatolog Golina

Korzyści dla chorego również dla placówki.

Niewątpliwie, portale z reklamami dla pacjenta przynoszą korzyść wszystkim – pacjent nie musi dokładnie wydzwaniać okolicznych przychodni, by się dowiedzieć, gdzie i kiedy przyjmuje najbliższy stomatolog NFZ oraz jakikolwiek nowy specjalista, poradnie unikają spiętrzenia kolejek, a cały system jest nadzieję na stałe planowanie i monitorowanie kolejek pod względem faktycznych potrzeb chorych.
Stomatolog Golina

Artykuł stanął we zgodności Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments