Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

W środę zaczął się proces kierowcy śmieciarki, który w kwietniu ostatniego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Kontroli Miejsca w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka dojeżdżała do posesji tyłem. Wszystko działo się na działki w okolicy Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na mieszkaniu, na oczach swojego 7-letniego brata. Toż istniał dzień, kiedy rodzina miała obchodzić kilka zbiegających się w porządku świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak porażce na samodzielne oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu drogowego i tworząc na odległości dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował szczególnej uwadze, nie prowadził należytej obserwacji drogi przylegającej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się lub za pojazdem nie otrzymuje się przeszkoda, nie zapewnił sobie pomocy drugiej kobiety.

Kierowca twierdził przed sądem, że czuje się współwinny. Na badanie adwokata odpowiedział, że jego pomocnicy nie mają obowiązku wychodzić z pojazdu i dostarczać go na odległości publicznej. Według niego dziecko wydobywało się na odległości dojazdowej do posesji.

Rodzina z zmianie twierdzi, że Kacperek otrzymywał się na ich pas i czuł się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments