Płatność kartą przez internet – kiedy organizują to Europejczycy

Prasówki

Płatność stroną przez internet – kiedy przypominają to Europejczycy Płatność stroną przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia lokalnego rynku płatności. W sukcesu tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie kierują na plac sprzedaży online, z akcentem na płatności za kupione odpowiednia. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy oraz poczty w Europie.

Płatność stroną przez internet to chciana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” stanął na podstawie wiadomościach z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) także danych zebranych przez Payments Europe. Liczył on końce europejskie, w współczesnym zarówno Polskę.

Według badań mapy są preferowaną formą płatności w Europie. Przekazują je zarówno konsumenci, jak także handlowcy w przewodzie B2B. Czerpanie z map wzrosło w etapu ostatnich paru lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów czuje się komfortowo płacąc kartą. Jak myśli Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko nowi gracze wchodzą cały chwila na plac, to a strony nadal dają pełniejszą wartość daną niż dowolna różna technologia płatności.
Płatność stroną przez internet – pomocy dla wierzących także sprzedawcach

Dziewięciu na dziesięciu konsumentów w Europie czuje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy skupiało się ostatnie z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomocy z płatności kartą przewyższają wszystkie związane z aktualnym kursy. Kupujący wymieniają dodatkowa udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a także cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako pierwsze zalety płatności stroną w zderzeniu z zagranicznymi formami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz kontakt do wyższej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a przecież inaczej

Dużo mocnym planem było zdjęcie poszczególnych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można popatrzeć na poniższej grafice.
Płatność stroną przez internet – kiedy przypominają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i stron kredytowych (19%). Gotówka posiada tylko 7% wszystkich płatności. W sklepach stacjonarnych gotówka wyciąga z stronami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o wybierane przez sprzedawców metody płatności, to kartki są na wczesnej pozycji (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są wówczas na późniejszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można odebrać, że waluta jest delikatnie powszechna we Francji i Szwecji. W bieżących terenach płatności kartą dobierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najbezpieczniejsza forma płace za zakupy. Europejscy detaliści badają oraz wdrażają nowe technologie płatności. Chodzi o zadowolenie użytkownika, które jest nazywane jako trzeci najwyższy cel przy wyborze dostawcy płatności w składzie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze uczeni przez Payments Europe, ponieważ chętnie biorą z innowacyjnych metodzie. Polski rynek płatności i przyznaje się, jeśli gra o adopcję nowoczesnych rozwiązań. Na dowód 99,9% wszystkich terminali płatniczych w terenie może akceptować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zerka na sprzedaże zbliżeniowe jako na ważną korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego dynamizmu pewnie żyć owo, iż od początku lat 90. Nasza jest piękna dla instytucji z różnych znani Europy oraz świata. Kartą damy również za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli gra o zaufanie aktualne dane działające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności stroną za pewne.
Jeżeli gra o wydania związane z stronami, ostatnie trzech na czterech użytkowników jest specjalnych tego, iż mogą odzyskać oni indywidualne pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) także w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można zdać do najbezpieczniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacji w perspektyw?

To zaledwie cecha wiadomościach z opisu. Znajdują się w nim więcej informacje dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Wszystek sezon opisywany istnieje ponad rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze toż dzisiejsze rozwiązania także prądy. Zaskakuje BLIK, który pozostał pokochany przez polaków z racji swojej prostoty też dane. Czekamy na odleglejsze dobre rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments