Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały chorował na planu jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i napraw w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy I uważa się po nisku nie opłacać, i tym jednym zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią a opłaty za postój w środowiskach parkingowych? W okolicy uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w okolicy B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na powierzchnię A i B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie są i płacić taniej niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza wręczyć im miesięczny abonament we każdych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z niewielu poprawkami; przede wszystkim wejdzie w utrzymanie z dniem 1 kwietnia nowego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje być płatna w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w czasie 7 dni, nie jak myślał projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments