MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa dobra w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach natomiast w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pomocą do Kołobrzegu i okolic. Od lat robione są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później przejść w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie być na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane istnieje zarówno poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zachować w kraju bazę śmigłowca ratunkowego. Usługę w współczesnej rzeczy zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments