KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na każdych możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na ten czas kontrolę graniczną wprowadzono więcej w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie zupełnie w określonych do tego zajęciach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie możliwe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni też na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie wywoływana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dobrze do poziomu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układu z wystąpieniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie produkować zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o swoje zasoby kadrowe także we obcowaniu z Władzą i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co zatem składa w praktyce dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby będące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na miejsca RP; cudzoziemcy będący prawo do rzeczy na miejsca RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do czynienia pozycji na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający danie na produkcję, pozwolenie na produkcję sezonową, oświadczenie o daniu pisania czynności gościowi na miejsca RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić gościowi na przyjazd na miejsca RP, w stylu określonym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments