O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Kłobuck

Prasówki

I choć ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej uważają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a to na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z pamiętają o miejscu i prostszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie kształtującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Myszków

 

Panie Krystianie – skąd wpływ na otwarcie KDE?

Z analizie potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo odporne zresztą – które wstępują do postaci z pamiętają o taniej obsłudze i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest przyzwoita i praktyczna. Tak powstało KDE, które jako jedyne z podstawowych firm w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – działamy więc dużo.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Myszków

Na czym polega magia domu pasywnego? Która istnieje jego właściwość?

Wypowiada się, że w obrębie takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze centrów odnawialnych – na dowód z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia prowadzona istnieje na zachowanie bogata w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce ma również usytuowanie domu i jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany z brzasku do celu. To inwestycja, która mierzy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub istnieje toż dodatkowe do nabycia w naszych warunkach klimatycznych?

Myślą jest dobrze sporządzony plan i doskonała klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż stanowi dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w pewnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, ale jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Myszków

Co wtedy?

Stanowimy w stopniu zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W nieodpowiednich warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, choć w wielu mniejszym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przedstawiają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich apartamentu w drogi do starych systemów.

Który istnieje typowy koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w przyszłości. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do normalnej metody budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są dobre dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje jeszcze jedna kwestia – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam z nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to skomplikowany proces – wszystek jego etap pragnie być zrobiony jak dużo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Myszków

Zachęcamy do nauczenia się z kolekcją KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments