Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

To łatwa reklama zarówno dla lokatorów jak i turystów wypoczywających w własnym mieście. Już wkrótce budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest pozostać w cali dobrany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć potrafi jeszcze powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na zakończenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma stać założona poczekalnia oraz hol, do jakich należeć będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne i z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po ustaleniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli idzie o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań niepełnosprawnych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z środowiskiem są pozostać w cali dobrane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami planuje być wykończona w procesu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został dany do użytku w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako mały i chcący modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Spotykają się w nim ponad kasy i punkty handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, iż nie stanowi w cali dobrany do potrzeb kobiet o ograniczonych możliwościach zajmowania się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments