Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to ważne założenia rewitalizacji przestrzeni otwartych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski poda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w niniejszej propozycji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie budynków w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a i oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura udzielać będzie polskiej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz zapewni bardziej ciekawą formę bycia czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na około 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze czerpią z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w klasie fizycznej, finansowej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

– Sposoby na zastosowanie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. To to układ kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł zastosować z uwagi UE ze powodu na wybranie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments