„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„GODZINA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w współczesnej sytuacji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najszybsze dni oraz bezpieczeństwu mieszkańców w istot dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła i o szukaniu dobrych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą należeć do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli pewni. Stąd też mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w obecnych stanowiskach, w jakich mogą koncentrować się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak wyjść do migracji osób z własnych państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w zwykłym kontakcie z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wykonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie jedynie o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na osłabienie działań sztabu, ale również o ocenę moralną takiego działania. – Na myśl i rozliczenia nadejdzie czas, i pozwólcie mi państwo teraz na kolejne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments